Kontakty

Hornoměcholupská 497
109 00
Praha 10 - Horní Měcholupy

Tel.: +420 271 960 044
Mobil: +420 602 370 450
Fax.: +420 267 710 711
E-mail: info@pneugpo.cz

PNEUMATIKY 1

 

Prodej pneumatik, disků, příslušenství !!

3Prodáváme pneumatiky pro všechny kategorie vozidel vč. závodních speciálů, motocyklů, dále průmyslové EM/OTR pláště, nákladní pneu, agro pneu, speciální pneu.
Odborné poradenství je samozřejmou součástí našich služeb pro zákazníky, kteří si nejsou zcela jisti výběrem apod.
Našim zákazníkům nabízíme nadstandardní poradenství v oblasti pneuservisu a čerpáme přitom z našich letitých zkušeností v oboru.

 Základy používání pneumatik

  • Výběr pneumatiky musí být v souladu s originálním vybavením vozu, které uvádí výrobce vozidla či oficiální instituce. Každá jiná konfigurace musí být schválena odborníkem na pneumatiky, který nabídne nejvhodnější řešení v souladu s platnými zákonnými předpisy.
  • Důrazně se doporučuje, aby se na téže nápravě používaly pneumatiky se stejným dezénem.
  • Pokud se mění pouze dvě pneumatiky, doporučuje se montovat nové či méně opotřebované pneumatiky na zadní nápravu.
  • Pokud se vozidlo vybavuje zimními pneumatikami, doporučuje se tak učinit u všech 4 pneumatik.
  • Nepoužívejte pneumatiku s nevhodným tlakem huštění a při rychlosti vyšší, než je její rychlostní index, se zatížením vyšším, než je její index nosnosti.
  • Rezervní pneumatika pro krátkodobé použití nesmí být užívána dlouhodobě.

Kontrola a údržba pneumatik:

4 Je doporučena pravidelná měsíční kontrola tlaku pneumatik (včetně tlaku rezervní pneumatiky) a jeho úprava, pokud neodpovídá doporučeným hodnotám. Tlak v pneumatikách musí být kontrolován za studena (studenými pneumatikami se rozumějí pneumatiky, s nimiž se nejelo alespoň 2 hodiny nebo které ujely méně než 3 kilometry při pomalé rychlosti), nebo za tepla s tím, že se k tlaku doporučenému za studena připočte 0,3 barů.

Při neobvyklé ztrátě tlaku nechte zkontrolovat stav vnitřní i vnější strany pneumatiky, stav disku a ventilu.

Všechny řezy, průrazy, deformace nebo jiné viditelné anomálie musí být prozkoumány odborníkem. Nepoužívejte poškozenou pneumatiku nebo pneumatiku, která jela při úplné ztrátě tlaku, bez kontroly odborníka.
Všechny nezvyklé projevy jako vibrace, hluk a boční tah musí být prozkoumány odborníkem.  Všechny opravy musí provádět odborník.

Každá pneumatika se známkami stárnutí či únavy (praskliny...) musí být zkontrolována odborníkem, a to i tehdy, když je málo využívána či téměř vůbec nevyužívána (např. rezervní pneumatika, pneumatika na karavanu, obytném voze, přívěsu).